Co tam u nas

Go w Bibliotece w Oliwie, symultany

opublikowane: 14 paź 2011, 14:45 przez Szymon Ceranka   [ zaktualizowane 14 paź 2011, 14:58 ]

RUSZAJ naGO!
Stowarzyszenie Forum Rozwoju Integralnego zaprasza na spotkanie poświęcone grze w go, w Bibliotece przy ul. Opata Rybińskiego 19 w Gdańsku (filia nr 2, przy Parku Oliwskim) - w piątek 21 października o godz. 19:00. Udział w spotkaniu zapowiedziało kilku najsilniejszych trójmiejskich goistów (w tym kangur 3d i mayeck 1d), którzy rozegrają z chętnymi partie symultaniczne.

Więcej info na stronie Integralnych i na stronie Biblioteki.

Więcej okazji do pogrania

opublikowane: 7 paź 2011, 12:49 przez Szymon Ceranka

Oto kolejne miejsce, gdzie można pograć w go w Gdańsku: Politechnika Gdańska, gmach ETI (stary), sala 245. Termin: soboty, godz. 13-16. Spotkania odbywają się od 8 października. Organizator: Paweł "Benerit" Noga.

Wspomnienie o Letniej Szkole Go

opublikowane: 7 paź 2011, 12:45 przez Szymon Ceranka

Letnia Szkoła Go
Zbliżają się jesienne chłody, a my ciepło wspominamy tegoroczną edycję LSG, już dwunastą z rzędu. Dwa tygodnie grania, masa sympatycznych ludzi, turnieje, konkursy i inne atrakcje, a wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody Przystanku Alaska. Chcesz wiedzieć więcej - przejrzyj zdjęcia. Letnia Szkoła ma też swoją stronę facebookową. Nie przegap w przyszłym roku: 6-22 lipca 2012!

Ostatnie go na trawie w oliwskim parku

opublikowane: 5 sie 2011, 14:23 przez Szymon Ceranka

Od czasu do czasu spontanicznie spotykamy się tu lub ówdzie, by pograć w okolicznościach przyrody. Dziś po południu Petra, Rysiek i Szymon usiedli przy gobanie na trawie w Parku Oliwskim. Niestety, to już ostatni raz, bo jak się właśnie dowiedzieliśmy, niedawno wprowadzone przepisy nie pozwalają już siedzieć na trawnikach w tym parku :( Sympatyczne kaczki pocieszyły nas jednak, że miejsca na ławkach nie zabraknie :)

   

Ulotka klubu

opublikowane: 28 mar 2011, 02:32 przez Aleksandra Sontowska


Dziękuję Wojtkowi "Setharielowi" Żółtańskiemu za zrobienie projektu ulotki klubu. Fajnie by było, żeby każdy z graczy klubowych wydrukował kilka egzemplarzy i rozdawał zainteresowanym ofiarom, co by mieli przypominajkę:)

Kolejne turnieje: Warszawa, Bydgoszcz

opublikowane: 14 mar 2011, 11:28 przez Aleksandra Sontowska   [ zaktualizowane 22 mar 2011, 11:23 ]

W ostatnim czasie odbyły się dwa turnieje, na których pojawiła się gdańska delegacja - czasem pół-gdańska lub trochę gdańska:)

Po Warszawa:
Michał L. (2/5) +31 EGD
Adrian (2/5)+20
Maciek (1/5) -60

Po Bydgoszczy:
Piotrek M. (3/4) +45 EGD
Petra (2/4) +38 EGD
Michał L. (0/3) -50 EGD

Atari go w Lęborku

opublikowane: 14 mar 2011, 05:32 przez Aleksandra Sontowska   [ zaktualizowane 14 mar 2011, 07:39 ]

Wreszcie trzeba notkę tu wrzucić. Dostaliśmy zaproszenie na poprowadzenie pokazu go w Bibliotece Miejskiej w Lęborku podczas mini konwentu Lewkon 19 lutego. Konwent organizowało Bractwo Białej Wieży i oprócz fantastycznych prelekcji, turnieju planszówek i warsztatów z rysowania mangi odbyły się także poprowadzone przez nas (Petra i Michał) warsztaty go. Uczenie zasad atari go zajmuje dosłownie chwilę, więc dość szybko kolejne osoby łapały zasady, a nawet, gdy nie mogłam się rozdwoić, same tłumaczyły kolejnym. Frekwencja zaskoczyła mnie - biorąc pod uwagę, że cała impreza była na jakieś 40-60 osób, w ciągu półtorej godziny przynajmniej połowa z uczestników zapoznała się z zasadami (i z dwóch przeznaczonych dla nas stolików nagle zrobiło się 6, a nadal było ciasno:) ). Było radośnie, cały czas zachwyca mnie, jak początkujący jednocześnie błyskotliwie chwytają zasady. Jest szansa, że do Lęborka jeszcze wrócimy.

Autorką zdjęć jest Diana Pipia, wolontariuszka z Gruzji pracująca w bibliotece w ramach programu Młodzież w działaniu.

Książki

opublikowane: 20 sty 2011, 10:01 przez Aleksandra Sontowska   [ zaktualizowane 10 lut 2011, 04:42 ]

Attack and Defence (o)
A Way of Play for 21st Century
Beuty and the Beast: Exquisite Play and Go Theory
Get Strong at Invading
Get Strong at Joseki, Volume 1 (o)
Get Strong at the Opening (o)
Get Strong at Tesuji (o)
Graded Go Problems for Beginers, Volume 3 (Advanced), Volume 4 (Intermediate) (x)
Invincible, Volume 1-2 (x)
Lessons in the Fundamentals of Go (x)
Positional Judgement. High Speed Game Analysis (x)
Reducing Territorial Frameworks
Strategic Concepts of Go
Tesuji (x)
The Chinese Opening. The Sure Win Strategy (o)
The Direction of Play (x)
The Go Player Almanac
The Second Book of Go
The Second Book of Go (o)
The Thirty Six Stratagems Applied to Go
Whole Board Thinking in Joseki, Volume 1: 3-4 point, low kakari
Yang Yilung`s Ingenious Life nad Death Puzzles, Volume 1-2


Książki Majka:

Appreciating Famous Games
1971 Honinbo Tournament
Get strong at tesuji
36 stratagems
Go World 1, 2, 3, 6


Książki Petry:

A Dictionary of Modern Fuseki. The Korean Style (o)
Attack and Defence (o)
Get Strong at Tesuji (o)
Graded Go Problems for Begginers, Volume 3 (Advanced)
Od amatora do zawodowca
Opening Theory made easy (x)
Positional Judgement. High Speed Game Analysis
Świat Go
Zagraj ze mną w Go

Francuskie tosty i pusta lodowka, czyli 24h z GO

opublikowane: 11 wrz 2010, 10:00 przez Adrian Sołtysik

Spotkanie rozpoczelo sie w srode o godz 19 w Cafe FIkcja rozgrywka Petry z Brodatym NIemcem posiadajacym sile 1 dan.

Petra- zadna sprawiedliwosc w imieniu ksiezyca zawodniczka posiadajaca sile 4k 
Brodaty NIemic- MIly starszy Pan podrozujacy wokol Baltyku na swoim metalowym rumako o dwoch kolach. Ian uwaza ze nie ma zlych ruchow z wyjatkiem autoatari.
Cafe Fikcja- kawiarnia we Wrzeszczu  ktora zaskoczyla nas, że na zamowienie ciastka niespodzianki pada pytanie czy ma byc sernik czy szarlotka

Pierwszy mecz zakończył się tragiczną porażką naszego gością zza granicy. Podjal kolejne wyzwanie, tym razem rzucone przez Niepokonanego Mayeck'a.
Polska: Niemcy 2:0 ^^

Po zamknieciu kawiarni, zawodnicy nie mieli dosc! Zabrali swoje gobany i przeniesli sie do speluny kolo stadionu Lechii, gdzie przy piwie i winie rozegrali szalone rengo. Wzielo w nim udzial 6 osob.

Druzyna 1- Ian (1 dan), Mayeck (nieoficjalny pro), Brecol (20k)
Druzyna 2- Petra (4k), Asa(3k), Draki (4k)

Gra byla wyrownana do konca. Z przykroscia musimy stwierdzic ze ruchy autorow tekstu nie zawsze byly rozumiane przez wspolgraczy ;) Draki, sensei Agaty, tworzyl wielkie moyo a Agata sabotazowala ruchy na rzecz swojego nauczyciela. Mayeck ze spokojem ratowal druzyne 1 z opalow, a Petra byla zadna smierci niewinnych kamieni. Asa dostal niefortunne zadanie odpowiadania na ruchy ktorych nikt nie rozumial ( zawodniczki 20k). A Ian tylko wzdychal i ze spokojem 30letniego doswiadczenia popijal Zubra.

MImo 3 porazek Iana tego wieczoru, rozstalismy sie w pokoju.

Okolo polnocy, zglodnielismy. Jak to na studencka lodowke przystalo, byla tam feta, alkohol oraz 2 jajka i sos chili. Po obrobce termicznej wyszly z tego przyzwoite tosty francuskie.

Gdy zaspokoilismy nasze fizjologiczne potrzeby chcielismy grac dalej! I tak ciagnelo sie to do 4 nad ranem!

Rozlzylismy sie gdzie moglismy, wazne ze blisko gobanu i o poranku zbudzila nas dostawa swiezych buleczek. Zgadnijcie co robilismy potem? ;P

O 16 zmienilismy troche sklad ekipy w Rebelu, przyszło jak zwykle (sic!) mnóstwo osób, było miło (?), śmiesznie(??) i kształcąco (???)..  Niektórzy przyszli, mimo kontuzji kolana, inni po roku przerwy poczuli zew gobana, a jeszcze inni po raz kolejny wpadli w nałóg zwany hikaru no go i ulegli popularnemu złudzeniu, że twoja siła rośnie z każdym kolejnym starciem Sai'a i Hikaru ;P

Po zamknieciu Rebela, a po naszych 23 godzinach gry, stanelismy przed sklepem i Asa z Petra zapytali: To co? chce ktos zagrac? xD

Anyway, w niedziele (tj. jutro) kolejne spotkanie z go w parku przy akademii medycznej. Jesli pogoda nie dopisze a my zmeczymy sie swiezym powietrzem, zapraszmy do  zadymionej speluny Agaty i Drakiego, zaopatrzonego w swiezutkie makrele:D
Zaczynamy o 12 a o ktorej skonczymy?!

Brecol i DrakiOutDooR Go - 5 września 2010

opublikowane: 5 wrz 2010, 13:05 przez Aleksandra Sontowska

Po raz kolejny spotkaliśmy się z gobanami w terenie. Tym razem we czwórkę - skutek nagłego pomysłu. Tym razem miejscem był park niedaleko Uniwersytetu medycznego. Fajna sprawa: niedaleko placu zabaw dla dzieci zostały ustawione 2 szachowe stoliki, z ławeczkami dookoła. Pod spojrzeniami matek z dziećmi odpaliliśmy szalone rengo: dużo cięć, kilka trupów, przechwałki, kto komu dowali.

Z tekstów nad planszą:
Oni: Oni mają jakieś 66 punktów...
My: Chyba przewagi.

1-10 of 29